Co musisz zrobić, aby Twój sklep internetowy był oblegany przez klientów?

Rozwój branży e-commerce postępuje bardzo szybko – w związku z nim rosną także wymagania internetowych klientów. Niedopuszczalne jest niedostosowanie e-sklepu do ich wymogów – w przeciwnym razie może on stracić na zainteresowaniu. Podpowiadamy, jak zabrać się do tworzenia sklepu internetowego, aby był on zgodny z gustami potencjalnych konsumentów. Pamiętaj, że nie można zrobić drugi raz pierwszego wrażenia. Twoja strona musi zatem ładować się błyskawicznie – w innym przypadku wybredny internauta zdąży ją wyłączyć, ponieważ nie chce czekać na załadowanie dłużej niż kilka sekund. To powoduje, że rezygnuje on z pierwotnych planów i nie dokona zakupu – twoja strona i to duża! Niestety – najprawdopodobniej taka osoba już nie wróci na twoją stronę.

Strony www Szczecin

Jeżeli jednak twój sklep spełni oczekiwania klientów na początkowym etapie zainteresowania – przystąpi on do procesu wyboru odpowiedniego produktu, który trwa około półtorej minuty. To bardzo mało czasu na przykucie uwagi klienta. Wiele osób, które kupują za pośrednictwem internetu przyznaje, że to atrakcyjne zdjęcia produktu przyciągają ich najbardziej i stanowią bodziec do dokonania zakupu. Dobre fotografie powinny przedstawiać produktu z wszystkich stron i oddawać jego rzeczywisty wygląd. Jeżeli zdjęcie nie będzie spełniało tych wymogów – musisz liczyć się ze zwrotami ze strony klientów. Dobrym pomysłem będą również krótkie materiały video, które dobrze opiszą produkt i pokażą go dużo dokładniej niż zdjęcia.

Jeżeli myślisz, że współcześni konsumenci nie sprawdzają opinii odnośnie produktu i samego sklepu przed dokonaniem zakupu – jesteś w bardzo dużym błędzie. Zdanie osób, które już wcześniej kupiły dany produkt jest obecnie dla konsumentów niemal kluczowe. W związku z tym, możliwość wystawienia opinii i skomentowania cech produktu jest elementem niezbędnym w każdym sklepie internetowym. W systemie opinii mogą pojawiać się te pozytywne, jak i negatywne, które możesz potraktować, jako konstruktywną krytykę. Pamiętaj, że ostatecznym celem twojego sklepu powinno być zadowolenie kupującego i poświadczenie wykonywania przez Ciebie usług na poziomie profesjonalnym. Ile opinii czyta statystyczny konsument przed dokonaniem zakupu? Około sześciu!

Projektowanie stron

Zastanawiasz się, dlaczego klienci internetowi tak często porzucają koszyk zakupowy na twojej stronie? To proste – nie mają oni cierpliwości do rejestrowania swojego konta użytkownika, a to niestety niezbędne do dokonania zakupu. Długie procesy finalizacji zamówienia również nie są mile widziane. Powinien on mieć maksymalnie 5 kroków, w których użytkownik wpisze dane niezbędne do dokończenia transakcji. Śledzenie postępu zamówienia to dla użytkownika gwarancja bezpieczeństwa, dlatego warto zastosować to rozwiązanie.

pozycjonowanie szczecin